Časté dotazy

Používáte do svých mýdel opravdu jen přírodní suroviny?

Ano, beze zbytku. V recepturách našich mýdel byste našli jen oleje a másla, ať už bambucké nebo kakaové, spolu s přírodními micami, které se u některých našich mýdel starají o designové vzory. Přirozenou vůni pak dodávají různé éterické oleje. Tam, kde to dává smysl, používáme suroviny v BIO kvalitě. Některá naše mýdla obsahují hedvábí pro extra jemný pocit – dáváme si záležet na tom, aby hedvábí bylo získáno humánním způsobem bez zabití larev bource morušového.

Jsou vaše mýdla z mýdlové hmoty?

Nejsou. Z mýdlové hmoty si snadno uděláte barevnou kostku – bohužel, takový výrobek má do opravdového mýdla daleko. Je navíc plný chemie a není příliš šetrný k pokožce. S něčím takovým se prostě nemůžeme ztotožnit a tak tato “mýdla” ani nenabízíme.

Mýdla Přímo od Včelařky - to znamená, že v každém mýdle je med a propolis? Co když mám alergii?
Než jsme začali s mýdly, nabízeli jsme med, vosk, propolis a další včelí výrobky. Lidé si zvykli, že berou naše výrobky od nás, přímo od včelařky. Tak to pro nás zdomácnělo a stalo se naší nedílnou součástí, že když jsme začali vyrábět i mýdla, bylo jasné, že je budeme nabízet pod stejnou “značkou.” 
Znamená to tedy, že každé naše mýdlo má nějaký včelí produkt v sobě? Ne. Naše mýdla mají různé složení, některá jsou čistě rostlinná, některá v sobě mají med, propolis či vosk a některá mají dokonce i kozí mléko. Každé naše mýdlo je jiné a věříme, že si vybere úplně každý.
Vaše mýdla se dají koupit pouze na internetu nebo si je někde mohu ovonět a osahat?
    Chystáme se prodávat hlavně po internetu, ale už teď víme, že budeme dodávat do drobných obchůdků s kosmetikou a zdravou výživou po celé republice. Na našich stránkách pak tato mapa obchůdků bude jednoduše k dohledání a vy si budete moci vybrat ten, který je k vám nejblíže. Stejně tak chceme prodávat na různých trzích – jakmile se někde budeme chystat, dáme dopředu vědět na našem Facebooku, Instagramu a Twitteru.
 
    Naším dalším velkým snem je mít svůj vlastní kamenný obchůdek, věřím, že se k tomu dříve nebo později dopracujeme. Prozatím nám ale dělá obrovskou radost, když naše mýdla chce prodávat někdo ve svém obchůdku. Pokud nějaký obchůdek vlastníte a chtěli byste v něm naše mýdla nabízet, napište nám na mail a určitě se domluvíme.
Používáte do mýdel různé napěňovače a čističe?

Není zapotřebí. Správně zpracované mýdlo z kvalitních surovin a vyvážené receptury samo o sobě velmi dobře pění, čistí a pečuje o pokožku. Naše výrobky nešidíme a tak není třeba si vypomáhat přísadami.

Mám citlivou pokožku, můžu vaše mýdla používat?

Všechna naše mýdla jsou dermatologicky testována pro použití na citlivou pokožku a hodí se tak pro všechny, kteří mají citlivější pleť. Naše mýdla vznikla v první řadě pro nás, protože sami víme, co to je mít citlivou pleť a zároveň nemít dostatečně šetrnou kosmetiku.

Jsem vegan. Jsou vaše mýdla rostlinného původu?

V naší nabídce je několik mýdel, které jsou čistě rostlinného původu, a jsou tak vhodné pro vegany. V dalších mýdlech pak používáme včelí produkty nebo kozí mléko. Živočišná mýdla, například z tuků zvířat, neděláme vůbec, a tak je veškerá naše nabídka vhodná i pro vegetariány.

Mýdlo z obchodu mě vždycky hrozně vysoušelo, je to normální?
Záleží na mýdle a obchodě. Dá se ale obecně říci, že mýdlo z velkých řetězců nebývá příliš kvalitní a do opravdového, poctivě vyrobeného mýdla má daleko. Mýdla z obchodů jsou koncipována tak, aby hodně pěnila, hodně čistila a hlavně vydržela roky. Navíc je při výrobě odebírán glycerín, který se dále přidává do krémů jako hydratační složka. Takové mýdlo vysušuje. V našich mýdlech glycerín vzniklý při výrobě zůstává a plní svou funkci hydratačního činidla.
 
    Kvalitě odpovídá i cenovka a mýdlo za dvacet nebo třicet korun prostě nejde udělat kvalitně. Poctivě vyrobená mýdla z kvalitních olejů a bylin jsou sice dražší, ale jejich čisticí, pečující a hydratující účinky s bohatou vůní za to určitě stojí.   
Díval(a) jsem se na ceny vašich výtvorů. Není to příliš za kostku mýdla?
    Říkali jsme si to samé, když jsme poprvé slyšeli, kolik poctivé mýdlo vlastně stojí. Pak nám ale došla jedna věc.
 
    Lidé si u nás kupují med. A proč si ho kupují, když kilo medu stojí patnáckrát až dvacetkrát více než kilo cukru? Vždyť by si mohli koupit cukr z obchodu za pár korun a za zbytek jít třeba do kina. 
 
    Naši spokojení zákazníci si od nás opakovaně kupují med, protože chápou, že med je ve všech ohledech lepší. Je zdravější, je chutnější, je kvalitnější a je z rukou lidí, kterým mohou důvěřovat.
 
    Nejinak je tomu u mýdel. Dá se koupit sprcháč za zlomek ceny. Ale tak jako cukr postrádá vše dobré z medu, tak i chemický gel postrádá vše dobré z přírodních mýdel. 
 
    Záleží na každém, čeho si cení více.
Používáte palmový olej?

Nepoužíváme. Palmový olej je prozatím nejlevnější ze všech olejů, protože do nákladů není promítnuta cena za škodu na životním prostředí. Je jen otázkou času, kdy někdo zakročí a výroba se omezí na rozumnou, pro přírodu přijatelnou mez. Dokud se tak ale nestane, odmítáme byznys s palmovým olejem podporovat a v našich mýdlech a ani jiných výrobcích palmový olej nenajdete.

Jedinou vyjímkou je palmojádrový olej, který je pro své účinky nenahraditelný a ten používáme jen v BIO kvalitě z udržitelného hospodářství.

Vlastním obchůdek, vaše mýdla se mi líbí, chtěl bych je nabídnout svým zákazníkům.
Skvělé! My zase budeme rádi, když se naše výrobky dostanou k co nejvíce lidem
    Ozvěte se nám přes kontakty dole nebo přes sociální sítě (Facebook) a určitě se domluvíme na konkrétních podmínkách spolupráce.
Dneska se ještě používají mýdla?
    Mýdlo se může zdát jako přežitek minulého režimu. Zatímco ten ale přišel a odešel, mýdla tady byla dávno předtím a rozhodně se nechystají v nejbližší době zmizet. Právě naopak, používání mýdel je na vzestupu a ze západu se k nám nezadržitelně hrne tento staronový trend v osobní hygieně. 
    Stejně jako chceme co nejčistší stravu bez přidané chemie, začínáme si uvědomovat, že bychom měli chtít i co nejpřírodnější péči o tělo. Něco, co sprchový gel není schopen nabídnout. Mýdlo však ano.  
Jak bych měl mýdlo udržovat?

Mýdlo nevyžaduje nijak zvláštní péči. Po použití je akorát dobré je opláchnout a uložit na suchém místě – nejlépe se k tomu hodí mýdlenka s dírami, aby voda mohla odtékat pryč a byl zajištěn přístup vzduchu ze všech stran. Pokud jste se někdy setkali s mýdlem, které bylo celé ulepené a slizké, bylo to právě špatným uložením, kdy mýdlo nemělo příležitost vyschnout. Vhodná mýdlenka se dá koupit v běžných obchodech a pokud nám dáte chvíli času, chceme v dohledné době začít nabízet mýdlenky vlastní 🙂

Kontakt

 

Zdenka Růžičková

Horní Újezd 64, 753 53

info@primoodvcelarky.cz

+420 777 319 552

0